MyLab, Periyodik Tablo Anlayışımızı Tamamen Değiştirecek Gibi Duruyor

MyLab, Periyodik Tablo Anlayışımızı Tamamen Değiştirecek Gibi Duruyor. MyLab, Microsoft’un HoloLens sanal gerçeklik setini kullanarak, kimya öğrencileri için interaktif bir periyodik tablo sunan, hologram özellikli uygulamadır.

Çıplak gözle görülebilenlerden daha küçük parçacıkları, göremediğimiz etkileşimleri, ellerimizi kullanarak anlayamayız. Kimyanın kalbi aslında bu minik etkileşimler ve görünmez özellikleri.

[su_youtube_advanced url=”https://m.youtube.com/watch?v=80BY3hHhN7k”]

 

Artırılmış gerçeklik uygulaması olan MyLab’ın yaratıcısı Lucas Rizzotto, öğelerin gizli yapısını da görselleştiren interaktif bir periyodik tablo sunarak ders kitabı kavramları ile gözlemsel deneyler arasında bir bağlantı kurmayı amaçlıyor.
HoloLens’in yüzen AR arayüzü ve hareket tabanlı etkileşimleri sayesinde öğrenci, arabirimi herhangi bir yerden oynatabilir ve başka bir veriyle etkileşime sokabilir. IPad veya bilgisayarınıza uygulamayı kolaylıkla kurabilirsiniz. Tabi bunun için Microsoft’un HoloLens gözlük ve kulaklığına sahip olmasınız.

Bu gerçekten güzel bir uygulama, ancak daha da önemlisi, Kimya alanında sanal gerçeklik gelişmeleri için önemli bir yol katetmek için atılan bir adım.

Kaynak : roadtovr

Leave your vote

Comments

0 comments