in

Akıllı telefon satın alırken nelere dikkat etmeli?  

Akıllı telefon yelpazesinin hızla genişlediği bu dönemde ürünler arasında seçim yapmak oldukça zor. Peki kendinize en uygun akıllı telefonu seçmek için nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

Gelişen teknoloji ile birlikte akıllı telefonlarla birçok işimiz kolayca halledilebiliyor ve bununla beraber gün içinde vazgeçilmez bir parça haline geliyor. Akıllı telefona sahip olmak içinse oldukça fazla seçenek var. Ürün gamının geniş olması sonucunda seçim yaparken çeşitli noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Bir akıllı telefon alacaksanız ilk olarak bütçenizi belirlemeniz gerek. Bu konuda rahat olmanızda fayda var. Giriş, orta ve üst segment olmak üzere fiyat-performans konusunda başarılı olan birçok seçenek bulunmakta. Fiyat tarafında sürekli artan ve azalan akıllı telefon piyasasını ise aktif olarak takip etmeniz gerekiyor. 
 
Bir diğer nokta ise işletim sistemi. Bu bağlamda pek fazla seçeneğiniz yok. Öyle ki yalnızca Android ve iOS seçeneklerinin bulunduğunu da söyleyebiliriz. Apple’ın kendi işletim sistemini üretmesinden dolayı iOS tabanlı akıllı telefon almak istiyorsanız tek seçeneğiniz iPhone. Eğer Android bir telefona sahip olmak istiyorsanız ürün yelpazesi oldukça genişliyor.

Tüm bunları geride bırakırsak akıllı telefon alırken en dikkat etmeniz gereken durumların başında cihazın donanım özellikleri geliyor. Telefonunuzun performansı konusunda önemli etkenlerden olan işlemci ve RAM bu bağlamda dikkat etmeniz gereken ciddi hususlardan. Cihazın depolama alanına gelirsek 8 GB veya 16 GB seviyesindeki telefonlardan kaçının. Zira dosya boyutlarının hızla arttığı bu dönemde verilerinizi saklamak zor olacaktır.

Kaynak: Hürriyet

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Written by kimyaderslerim

’13-24 yaş arası bireyler dijital bağımlılık kıskacında’

Samsung Galaxy Fold geliyor! İşte yeni görüntüleri